All the Things… New York Jazz and More

Exploring New York City and Brooklyn jazz scene

Esimene nädal möödas

leave a comment »

Image072Nii. Esimene nädal on läbi. Pean tunnistama, et kerge masendus on. Või väsimus? Päris hull eufooria laks on olnud terve see nädal. Raha pärast hakkab mure tekkima. Jube palju kulub seda ja tegelikult lõpmatuseni ei viitsi kokku hoida ega selle peale mõelda. Siin võiks tegevust leida lihtsalt lõputult… Aga igal sammul küsitakse raha, it’s really all about money here. Ja kui tavaliselt on selline intensiivne avastamine seoses mingi reisi või festivaliga, kestab võibolla maksimaalselt paar nädalat, siis siin ei saa see “festival” kunagi otsa! Mingi hetk ma vist lihtsalt ei jõua enam niiviisi vaimustuda. Informatsiooni on nii palju, täiesti võimatu on New Yorki isegi natukenegi “ära vaadata”. See ei lõppe kunagi otsa. Iga päev on midagi täiesti erakordset toimumas. Aga energiat peab olema sellega kaasa minna. Ja… raha. Ma ei tea, ma läheks tööle juba, aga tööluba algab juunikuust… Jajah, tegelikult ei viitsi ka enam kogu aeg võõrastega suhelda – hea meelega võtaks nüüd juba vaheduseks mõne külalise vastu, any takers?
Ma mõtlesin enne, et miks NYs inimesed armastavad enda iseloomustuseks öelda laid-back, kui nende maine on just vastupidine  – närviline ja ebasõbralik… Asi on selles, et siin on lihtsalt võimatu pikalt närviline olla – närvid läheksid lihtsalt läbi. Olla laid-back ongi ainuke võimalus :). Võimalikult vähe muretseda ja energiat kulutada.

Praegu olen väga chillis tasuta WIFIga kohas nimega Tea Lounge, mis asub Brooklynis Park Slope’is (teine lahe piirkond, tegelikult palju ehedam kui Williamsburg vist isegi). Ime, et ma selle koha üles leidsin! Aga siin mängivad Dave Allen, Mark Turner – seekord tõesti! Trummidel Jeff Ballard. Uskumatu kui hästi mängib jälle! Suur saal on pilgeni täis, arvatavasti aitab ka see kaasa, et sissepääs on “soovitava” tasu eest ($5). Tänane muusika meenutab natsa Rosenwinkeli bändi.

Written by Ines

May 13, 2009 at 1:58 am

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: