All the Things… New York Jazz and More

Blog of a jazz enthusiast

Eesti mainest Ameerikas – Ida-Euroopa geto

leave a comment »

The Change You Want To See

The Change You Want To See, You Can Be

Olen saanud tagasidet, et blogis on liiga palju inglise keelt, postitusi bändidest ja muusikutest, kellest inimesed eriti ei tea 😀 ja liiga vähe kõigest muust.  Püüan seda viga parandada…

Üks huvitav korduma kippuv tähelepanek eestlasena, tüdrukuna konkreetsemalt, on see, et Eestil ON kahjuks üldiselt päris tugev Ida-Euroopa geto maine. Mind see vahepeal jubedalt ärritab, eriti kuna paljud tahavad kohe tekitada asjaga mingit Vene-seost. Mis on on iseenesest ju mõnes mõttes põhjendatud, aga teadagi, eestlasele kogu see teema ju ei meeldi.  Üks rabavamaid momente oli kui üks tüüp konkreetselt küsis, kas ma pole üllatatud kui palju erinevaid hambapastamarke Ameerikas on… ! 😀 See oli muidugi nii hullult naljakas juhtum :D. Aga jah, kahjuks, ükskõik kuidas Eesti ka ei pingutaks, tundub, et Ida-Euroopa geto maine jääb DSCN0401talle veel tükiks ajaks külge. Mina isiklikult arvan, et Eesti on viimase 6-7 aasta jooksul päris palju muutunud ja on nüüd õige mitu kraadi tsiviliseeritum kui enamus inimesi, vähemalt Ameerikas, näivad arvavat. Ja hambapastasid on ju ka piisavalt, kuigi, tõsi küll, Ameerikas on rohkem :D! Aga tänapäeval on imelik arvata, et inimesed Eestis on vähem informeeritud kui inimesed Ameerikas – pigem vastupidi? Ja internet on ju kõigil.

Tüdrukuna tähendab see maine ja teatud aktsent, kuigi minu oma polevat tüüpiliselt just eesti oma, veel seda, et paljudele võid tunduda kerge saak. Ma enda arust küll ei käitu sedaviisi. Aga arvatavasti on see teatud eksootika moment paljude siinsete tutvuste taga, vähemalt esialgselt.

Written by Ines

June 18, 2009 at 2:28 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: