All the Things… New York Jazz and More

Exploring New York City and Brooklyn jazz scene

Elust Williamsburgis

leave a comment »

Vaade East Riveri äärest, 4 minutit kõndimist kodust

Vaade East Riveri äärest, 4 minutit kõndimist kodust

Kõige toredam asi Williamsburgis elamise juures on mugav asukoht – elan Bedford Avenue metroopeatuse juures, kust rong sõidab Union Square’i 5-6 minutit. L-liin on kiire ja vähemalt kuni minu peatuseni alati usaldusväärne. Öösiti hea koju tulla. Village Vanguardi jõuan kodust umbes 20-30 minutiga. Bedford Av ise on ka päris tshill koht, väga palju poode, eriti vintage riideid, restorane, kunstigaleriisid, lahedaid inimesi liikvel. Ma saan aru küll, miks need vintage riided siin nii hinnatud on. Asi on selles, et kui osta riideid Urban Outfittersist või H&M’ist siis on väga tõenäoline, et keegi tuleb sama pluusi või seelikuga varsti tänaval vastu. Piirkonnas elab palju hispaaniakeelseid tegelasi ja mida rohkem south side’i poole liikuda, seda rohkem juute. Ja meeletult palju prantslasi on suveks siia tulnud. Ja rootslasi ka üksjagu näha. See piirkond on euroopa suveturistide seal päris popp. Mind paneb üllatuma see, kuidas kõik on siin muusikud või DJd – alati kui kuulen kellegi vestlusi pealt (juhuslikult), räägitakse mingitel taolistel teemadel. Kõik on siin muusikud, modellid, kunstnikud –  ja töötavad muidugi ettekandjate ja baarmenidena.

DSCN0241Mõnikord hommikuti ärgates näen aknast oravaid. Prussakaid pole rohkem kordagi näinud peale selle ühe korra. Küll aga nägin hiirt. Must poiss Shan, korterikaaslane, kes mulle hullult närvidele on käinud, kolib varsti välja. JEE. Tüüp võttis duši alla raadio kaasa ükspäev. Kraanist tuleb muidu hästi mõnus pehme vesi, mõjub nahale hästi. Avastasin, et hea viis ümbruskonnaga tutvuda on jooksmas käimine. Kuigi mugavam on minna lähedal olevale staadionile. Et ei peaks asfaldi peal jooksma.

Väga totter on see, et hinnad on Williamsburgis kõrgemad kui Manhattanil, vähemalt minu ümbruskonnas.  Ei ole 3.50-dollarilist odavat hiinakat ega dollarilisi hot doge. Kõige populaarsem kohvik – Oslo. Peaaegu kõik kohviteadlikud inimesed võtavad kohvi sealt. Mina käin seal põhiliselt internetti varastamas. Kohvi teen kodus – palju odavam tuleb… Söökidest olen avastanud, et üks kasulikumaid variante on kodus tehtud kaerahelbepuder. Siin on muidu päris raske normaalset ja odavat sööki leida, seda enam, et Eestis oli minu lemmik asi must leib, mida siin nagunii ei ole. Aeg-ajalt käin Toomase pool Chelsea’s, ta pakub alati head kasulikku sööki ja tutvustab mulle oma laiast vinüülikogumikust diskoklassikat – 70ndatest tänapäevani. Sellist informatsiooni ma ise küll kusagilt ei leiaks… 😀

Muidu linnas ja metroos liikudes ma kaarti enam kaasas ei kanna. Ja kõrgem pilotaaž metrooga sõitmisel on see, kui minna vastavalt vajadusele kas rongi ette või taha otsa – olenevalt sellest, kummale poole tänavatele pärast vaja väljuda. Ilmad on siin palavaks läinud. Kõik räägivad, et see pole veel midagi..

Written by Ines

June 27, 2009 at 5:31 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: