All the Things… New York Jazz and More

Blog of a jazz enthusiast

Plaanis varsti koju tulla

with 3 comments

Püüavad kala. See väike asi seal kaugel on Statue of Liberty

Püüavad kala. See väike asi seal kaugel on Statue of Liberty

Ma siin üritan viimasel ajal selgusele jõuda, mis ma edasi peale hakkan. Praegune ettekandja-kontserditel käimise-niisama hängimise elustiil hakkab ennast tasapisi ammendama. Üleüldse, siin tuleb jube palju tööd teha, et lihtsalt elamiskulusid katta. Väsitav on. Ja kui tööd ei teeks, siis kohalikku palka saamata on siin täiesti võimatu pikemat aega elada –  asju Eesti rahasse ümber arvestades tekib just eriti karm võrdlus. Üürid on ka päris suured – isegi kui saad ainult ühe väikse toa, ilma mingisuguste eurostandarditeta (siin kipuvad enamus elupinnad olema suht vanad, ja euroremont ei ole just sagedane nähtus).  Kuhugi getosse nagu ka ei taha kolida – ma ju tulen öösiti jube hilja koju tavaliselt. Jah, muidu esialgne plaan oligi oktoobris tagasi tulla, pilet on olemas ja puha. Samas sattusin netis Eesti pilte vaatama, kinnisvaraportaalide kuulutusi (võrldlesin huvi pärast üüri hindu) ja ega eriti ei taha küll tagasi, tegelikult. Tuli meelde, kuidas seal on nii külm ja pime – pole isegi rõõmsaid kollaseid taksosid mööda linna sõitmas… Nojah, eks ole näha.

Purjetama võiks minna

Võiks minna küll purjetama ükspäev

Avastasin mõnusa jalutusraja Hudsoni ääres – vaatega Jersey City’le. Neil on seal isegi piljardilauad jõe ääres, rääkimata tenniseplatsidest. Kahjuks pannakse need pargialad juba kell 1 öösel kinni. Käisime seal üks õhtu nimelt veini joomas. Veits tobe on siin see õues veini joomine – alati on väike hirm trahvi saada. Ega Eestiski see vist avalikus kohas lubatud ei ole, ma arvan. Alkoholi kohta veel nii palju, et üldiselt on siin asjad nii korraldatud, et inimesed oleksid võimalikult sageli sunnitud jooma baarides (kus on väga kallis, pmst võid maksta klaasi veini eest sama palju kui poes pudeli eest). Alkoholi müüakse eraldi poodides, tavalistest toidupoodidest saab ainult õlut (selle-eest saab seda sealt öö läbi). Aga muud liquor poed pannakse üldiselt hiljemalt 12 õhtul kinni. Kui nii võtta, siis on olukord ikkagi veits parem kui Eestis selle asjaga? 😀 Samas mingit otsest joomarlust on siin ikka palju vähem ka.

DSCN1864

Written by Ines

September 21, 2009 at 1:23 pm

3 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Nojah. Järsku sa alustasid valest otsast? Mõned teevad ju nii, et esmalt lõpetavad Harvardi ja alles siis lähevad NY tööle? Aga sina läksid kohe tööle ja mõtled Harvardi alles pärast ära lõpetada -nagu ma oletan?

  Selles suhtes oled sa pisut nagu samal stardipositsioonil nendega, kes üldase harvardi ei lähe.

  Mis alternatiivid siis on?
  1) Teha tööd kuni avaneb mingi õnnelik juhus -leiad sõbra kellega koos firma teha, mingi bänd, putiik, vahvlid…
  2) Teha seda “mida sellistes olukordades ikka tehakse” -leida enamvähem mõistlik ja rikas mees, kes sind hädaorust välja aitab
  3) leida töö mõnes diplomaatilises asutuses (näit sekretär, tõlk, mingi väiksem asjapulk)
  4) leida töö mõnes arenguperspektiiviga ettevõttes ja ennast “nullist üles töötada”

  Asjadest

  September 22, 2009 at 2:24 am

  • xD Jee ! Sa oled nii super kommenteerija xD Tänan väga nõuannete eest ! Point on päris hea jällegi. Nõuanded kuluvad täiega ära tõesti xD

   Ines

   September 22, 2009 at 2:35 am

 2. Assa -nüüd meenus! Sa ei tohiks veel ära tulla sealt. Tead miks? Sest sa võiksid ikkagi kasvõi ühe relvapoe üles otsida -kuskil getos kindlasti on -ja järgi vaadata, kas seal müüakse korralikku AR karabiini dioptersihikut (tagumist). USAs ei tohiks need kallid olla. Ma võiks ju isegi sobiva summa raha kuhugi saata…?

  USAst niisama lihtsalt ära tulemine on peaaegu patt! Sa ei kujuta ettegi mis vaeva tuleb meie vaesel ja paljukannatanud isamaal näha, et lombi tagant kasvõi paar vidinat kohale muretseda!

  Asjadest

  September 22, 2009 at 2:32 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: