All the Things… New York Jazz and More

Blog of a jazz enthusiast

Mis ma New Yorgis elades õppinud olen

with one comment

DSCN1844

Hudsoni ääres

Eeem.. kas nüüd päriselt tõesti õppinud, aga vähemalt teatavaid tähelepanekuid olen teinud siin enda jaoks:

1) Kui midagi läheb halvasti, siis on see esimene märk sellest, et asi võib varsti tunduvalt paremaks minna. Näiteks: kui töölt lastakse lahti, tähendab see seda, et varsti saad parema töö. Kui boyfriend jätab maha, leiad varsti parema. (Mitte et see oleks minuga siin sada korda juhtunud – ehkki töölt lasti lahti küll õige mitu korda). Aga jah, ei ole mõtet tagasilööke tõsiselt võtta. Pigem on need hoopis uued võimalused. Kusjuures, meeletu kergendus on minema kõndida, kui mõistad, et see kõik oli nii  ebaoluline nagunii.

2) Kõige põnevam on siis, kui teed midagi endalegi ootamatut – midagi uut. Arvatavasti pole vaja selleks just New Yorgis olla, aga siin on lihtsalt eriti kerge põnevate olukordade otsa komistada.

3) Alati leidub ebameeldivaid inimesi, selliseid, kelle peale ei taha oma aega ja energiat kulutada. Kusjuures ma ei taha ebasõbralik olla selle väitega, tõesti. Aga kui aega on vähe ja mõni inimene tõesti ei paista seda väärt olevat, siis pole mõtet seda nende peale kulutada ka ju ometi. Sellisel juhul tuleb lihtsalt EI öelda. Suva nendega. Kõige keerulisem lugu on muidugi ebameeldivate bossidega. Tavaliselt on need lihtsalt inimesed, kes mingil imelikul aga samas väga praktilisel elulisel põhjusel võtavad oma tööd surmtõsiselt. Ja arvatavasti jäävad oma mulli sisse eluks ajaks, arvates, et nende väike äri on maailma keskpunkt – ja iga võimalik teenitud dollar on see keskne asi, mis pidevalt silme ees. Ma olen neid inimesi nii palju näinud, et jube. Päris tülgastavaid juhtumeid ka. Samas pole mingil juhul mõtet nendega tülli minna – see on täielik rumalus. Kõige õigem on lihtsalt võtta asja täiesti külmalt. Teed, mis vaja teha on – mida vähem draamat lihtsate asjade ümber tekib, seda kergemini ja sujuvamalt ebameeldivad situatsioonid ja persoonid haihtuvad. Tegelikult, need ei ole isegi nii ebameeldivad enam, kui asja piisavalt külmalt võtta. Kui keegi tundub ebameeldiv, siis see tähendab seda, et võtad teda liiga tõsiselt.

rongis

4) Kõik eelpooldud targad mõtted on ainult nii palju väärt kui palju need kellegi jaoks päriselt toimivad. Sest praktilises mõttes osutub enamasti oluliseks, raha. Sest kõikidel on vaja ju üüri maksta jne. See teema on siin lihtsalt eriti konkreetne.

Written by Ines

October 1, 2009 at 3:02 am

One Response

Subscribe to comments with RSS.

 1. Nojah. Probleem on tegelt selles (räägin sellest rahateemast), et ühiskond on liiga tsiviliseeritud ja põhiväärtused ei pääse enam löögile.

  Näiteks otsene kaubavahetus stiilis “mul on siin kilo pekki, mis sa mulle selle eest vastu annaksid?” vmt.

  Samuti on füüsiline jõud (FJ) kuidagi väga alahinnatud. Vanasti oli ikka nii, et see, kes oli kõige tugevam, oli ka kõige rikkam. Aga nüüd on kõik maru segane. FJ ekvivalent võiks olla ka lihtsalt “üleolek” -olgu see siis milline tahes.

  Meestel on sellessuhtes eriti raske, et ei saa üldse olla see, kes sa oled. Näiteks ei tohi bossile kätega kallale minna. Vanasti oli ikka palju loogilisem see süsteem -see, kes oli kõige tugevam, see oligi firmas boss. Ojah. Teisalt oli muidugi väga tülikas, kui keegi sust endast tugevamaks osutus.

  Tead mis? Sa võiksid teha nüüd mingi “põnevate olukordade TOP-i”. Et mis need KÕIGE põnevamad olukorrad on olnud -et järsku on meil midagi õppida? Sest on täitsa võimalik, et paljud ei tunne häid olukordi ära ja mõtlevad, et tegemist võib olla millegi ohtlikuga. Mõned õpetlikud näited kuluks küll ära.

  Asjadest

  October 1, 2009 at 3:21 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: