All the Things… New York Jazz and More

Blog of a jazz enthusiast

Estonia in four days

with 6 comments

Business models

Developing business models in Pärnu

Came back to Estonia for a few weeks now… Been all over it in just four days –  a management conference in Pärnu, a hip play in Viljandi,  a Mozart opera in Tallinn, and now just hanging in Tartu, the city where I’m from :D. Drinking tea and listening to smooth jazz with my PhD brother – from an amp he built himself:) Sounds great!

Well but, first visited the seaside summer capital town Pärnu (not so much going on in the winter season) – by a funny chance happened to take part in a management conference @ Strand hotel. Heard the current prime minister Andrus Ansip and a former prime minister Mart Laar give a long talk about team work and all those good things about politics 😉 Or actually, what did they say, really? What did they say, I can’t remember so well. They sounded pretty smart, though. But then a Swiss lecturer Alex Osterwalder on developing business models. That was interesting – is about time to start developing some business models now! I drank so much of that strong (free) fresh coffee during the breaks that I thought I was going to faint.

Then saw the sold-out play (by the Swedish playwright Lotta Lotass) Kogujad in Viljandi. It took place in an old plane factory, unheated and dirty, I never even know there was such building in the area. Was a great spot for some serious art, though. Felt kind of grim. They have a blog about it, too.

Kogujad

Kogujad in Viljandi

And then the premiere of Mozart’s Cosi fan tutte in Tallinn, in the Estonia National Opera. Directed by Walter Sutcliffe (UK). That was really good, actually, I enjoyed it a lot 😀 And real cheap for a good opera, I guess. We bought bottles of champagne on the break and since there wasn’t enough time to finish them at the cafe, we took them in. 🙂 That was nice.

Cosi fan tutte

Cosi fan tutte in Tallinn

But otherwise, I’m a bit dissappointed. Generally it’s not even that much cheaper than New York these days. Beer and coffee is the same. Wine by glass is a bit cheaper, I guess. But  most of all – the weather here is just TERRIBLE… My conclusion is, for now, don’t want to live here. Maybe just come hang in the summer. Well, but after saying that, to be fair, I definitely feel so very Estonian 😀

Autumn

Autumn leaves

6 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kas kõik eestlased on hakanud vihkama maad, kus nad sündisid ja hällis magasid? Maad, kus ema neile unelaulu laulis ja isa põlvel kiigutas? Kus esimene õpetaja neile aabitsa ulatas ja ukse laia maailma lahti lükkas?

  Ma pole kuulnud, et islandlased promoks, et ärge Islandil elage -ilm on ropp. Kuigi kui võrrelda islandi ja eesti ilma, siis on eesti nagu Itaalia. Islandil ei jäeta lörtsiga ühtegi välipiknikku ära, sest vastasel juhul ei saakski kunagi piknikul käia.

  Põhimõtteliselt ütled sa, et kõik, kes elavad Eestis -ON LOLLID! Napakad. Sest ARUKAS INIMENE ELAB SEAL, KUS ON SOE! Lollid on ilmselt ka kõik kanadalased, innuitid, laplased, soomlased, islandlased, norrakad jmt debiilikud, kes elavad maadel, kus on vihmane, külm ja lörts.

  😦

  Asjadest

  October 19, 2009 at 3:06 am

  • No aga mis ma teha saan, kui selline tunne on tekkinud…? Mulle meeldib küll Eesti, muide. Aga see on nii väike ju! Ja ilm vilets, tunnista. Asi pole temperatuuris, vaid selles, et päike ei paista.

   Ines

   October 19, 2009 at 7:29 am

 2. See on umbes sama jutt nagu siis, kui eskimo katsus pimedas elavandi lonti. Pärast rääkis, et elevant on pikk ja mao moodi.
  Mina pigem viriseks just eesti liigse kuumuse üle. Kuumus on viimasel ajal väga närvidele hakanud käima. Aga ikkagi. Ma näen lörtsises ja kõledas lostunud talvises eesti maastikus palju romantilist ja kaunist. See on suurepärane võimalus näha asju mida sa troopikas iial ei märkaks. See on sooja kamina ja kuuma papptopsis oleva kakao-maailm. Villaste sokkida, käpikute, ja mõnusa turvatunde maailm. See on selline maailm, kus sa saad võimaluse olla vapper ja kartmatu. Saada hakkama külma ja märjaga, ületada jääkülmi veetõkkeid ja elada üle kuuskedelt pähesadavaid vihmahooge. Ainult eestis ja islandil võid sa saada turvatunde teadmisest, et sul on kaasas tops tuletikke ja taskunuga…

  Ma armastan eesti sügisest hallust, vaeseid külakolkaid ja kasutatud riiete poode tänavaservas. See kõik on nii traagiline ja seetõttu nii kaunis.

  Asjadest

  October 19, 2009 at 8:14 am

 3. Pagan küll. Asju ja inimesi peab armastama sellepärast et nad on nagu nad on, mitte seetõttu, et kuskil on parem või soojem! Aga noh…-ilma asja olemust taipamata pole see vist ka võimalik?

  Kurb küll.

  Asjadest

  October 19, 2009 at 8:17 am

 4. hmmm, Eestis elamine paistab olevat paras kangelastegu.

  Ines

  October 19, 2009 at 8:22 am

 5. Khm, Eestis elamine on nagu elu Tolkien-i Keskmaal. Elu on pidev hädaoht, ebakindlus, määramatus. Sa näed alati silmapiiril Sünklaane kurjakuulutavat serva ning pead võitlema ebaõnne ja lugematute ohtudega. Samas on seal ka rahulik Kääbikla, haldjametsad ja mälestus langenud sangaritest. Seal on kõik Suured Teod mida on teinud inimesed, kellel oli vaid lootus. Seal on läikivad soomusrüüd ja helendavad haldjamõõgad…-ning loomulikult palju rohtunud kalme….

  On kõnekas fakt, et paljud haldjad ei lahkunud kunagi Keskmaalt, sest nad armusid sellesse…

  (Näib, et täna on väga romantiline meeleolu siinmail)

  Asjadest

  October 19, 2009 at 9:04 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: