All the Things… New York Jazz and More

Exploring New York City and Brooklyn jazz scene

Kalkun ja kõrvitsapirukas

with one comment

Giving a lot of thanks

Ameerikas on vist aasta kõige tähtsam püha Thanksgiving, tänupüha. Väga lahe idee iseenesest. Kõik, kellel vähegi võimalus, lähevad selleks ajaks koju. Niisiis jääb New York sellel õhtul eriti vaikseks. Aga jah, ma sain ka elu esimese Thanksgiving elamuse – läksin oma korterikaaslasega tema tuttvate poole East Village’isse, kus ootas ees meeletu söömaaeg. Jube head söögid… Kalkun, brüsseli kapsas ingveriga, kõrvitsapirukas, mandriinisalat, ahjukartul, juustud, pasteedid. Hästi tore seltskond oli ka – erinevad rahvused, enamus külalisi kusjuures sakslased. Nii palju nalja sai 😀 Pärast tekkis veel pikk vaidlus Euroopa Liidu ja rahvusluse teemadel. Ma väitsin, et Eesti on liiga väike, et vene keelele liiga palju õigusi anda – et Eesti ei saa seda endale lubada, sest meid on niigi vähe. Aga nemad (sakslased just) arvasid, et midagi pole parata, inimõigused, blablablaa. Nad ei tea mitte mõhkugi eestlaste ajaloost ikka. Ma jõudsin järeldusele, et peab varsti Eestisse minema, eesti mehega abielluma ja 10 last saama :D. Oeh. Aga jah, super tore kalkuni-õhtu oli.

Written by Ines

November 27, 2009 at 8:56 pm

One Response

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kõrvits on tegelt väga salakaval ja vastik juurvili.

  Asi on selles, et ta on ülimalt petliku natuuriga. Esmapilgul tundub, et “oh mis armas kollane kõrvits siin on!” -ja asudki kõrvitsat patsutama ja mudima. Võibolla isegi võtad sülle ja tassid pisut edasitagasi. Ja paned siis kuhugi kapi otsa või laua alla seisma -sest kõrvits on ju niiii lahe!

  Kuid ühel päeval koju jõudes avastad juba esikus, et käimas on midagi kahtlast -köögist on esikusse nõrgunud vastikult haisev vedelik -nagu väike oja. Liikudes oja mööda ülespoole, leiad sa oma pahameeleks, et see saab alguse mädanevast kõrvitsast -mida sa alles eile nunnutasid. Kõrvitsaoja on väga jälk ja haiseb veel jälgimalt ning selle koristamine tekitab sulle kestva psüühilise trauma.

  Ära kõrvitsaid usalda! Nad on reeturlikud ja löövad sulle just kõige kriitilisemal hetkel noa selga!

  Asjadest

  November 30, 2009 at 5:34 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: