All the Things… New York Jazz and More

Exploring New York City and Brooklyn jazz scene

Olla eestlane on nii eriline ja haruldane

with one comment

Minu arvamus Vabas Eesti Sõnas

Mind on viimasel ajal tabanud kerge patriotismilaine. Mida aeg edasi, seda enam tundub mulle, et eestlased on ikka üks väga eriline rahvas. Ja et mulle meeldivad eestlased. Ja et mulle meeldib eestlane olla. Et Eesti on nii väike ja nunnu riik 😀 Siin on hoopis teises mõttes hullult lahe, aga Eestil on ikka omad plussid ka, ometigi.

Praekartuli isu on. Isegi Viljandi järele on (hästi)  kerge igatsus. Polnudki nii väga paha ju talvel ahju kütta ja järve peal uisutamas käia ja isa tehtud lampvõimust muusikat kuulata.  Ja Tartus Genialistide Klubis pidavat neljapäeval (minu sünnipäeval) mängima Marc Ducret. Minge kuulama, kes Tartus on! Ta on maailma parim 😀

Written by Ines

December 1, 2009 at 9:43 pm

One Response

Subscribe to comments with RSS.

 1. Väga õige jutt! Eesti on tõesti ülikõva koht olemiseks. Aga ilma koha pealt tahaks ikkagi vastu vaielda -sombune ja hall ilm on samuti suur luksus mida enamikelt maadelt naljalt ei leia. Näiteks oli Viljandis eelmisel kuul päikest kokku vaid 15 tundi! Terve kuu kohta…-mis pole üldse halb saavutus. Sest olgem ausad -päike on suiiski suhteliselt tülikas ja vastik nähtus. Mäletan selgelt, kui jube oli Berliinis ja barcelonas, kui päike paistma hakkas. Olukord läks ikka täitsa kreisiks.

  Pealegi sünnitavad soe kliima ja päike asjatut vägivalda. Kuskilt teiseltpoolt Riia linna on piir, kus inimesed igast tühjast asjast tüli hakkavad kiskuma. Ja ekvaatoril käib pidev tapmine ja jama.

  Selles mõttes on eestis just ideaalne olukord, et liigne aktiivsus on pärsitud.

  Hallist ja tusasest eesti maastikust on väga raske midagi vingemat välja mõelda. Palmid ja päike ja helesinine meri on sellega võrreldes tühipaljas naiivne glämm.

  Roobert Põlvamaalt

  December 2, 2009 at 3:57 am


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: